Obiady abonamentowe

Warzywa

Wiedza na temat prawidłowego odżywiania jest szeroko dostępna i o tym jak ważny jest odpowiednio zbilansowany sposób odżywiania wielu z nas dobrze wie. Bardzo istotne jest aby w naszych codziennych posiłkach dostarczać wszystkich potrzebnych mikro i makro składników z różnych rodzajów źródeł. Ze względu na swój skład i bogactwo wartości odżywczych szczególną rolę w komponowaniu posiłków odgrywają warzywa i na ich temat dzisiaj powiemy kilka słów.

Warzywa są podstawą piramidy zdrowego żywienia opublikowanej przez instytut Żywności i Żywienia. Warzywa mają wiele właściwości zdrowotnych. Cechują się wysoką zawartością błonnika, witamin, oraz soli mineralnych. Niedostarczenie ich w odpowiedniej ilości w diecie jest przyczyną niedoborów, awitaminoz, co przyczynia się do zaburzeń w funkcjonowaniu poszczególnych układów i organów.

Do kolejnej z zalet warzyw możemy zaliczyć ich niewielką kaloryczność, dzięki czemu nie musimy ich mocno ograniczać nawet przy niskiej aktywności fizycznej. Zaleca się dodawanie warzyw do niemalże każdego posiłku, tak aby spożyć około 0,5 kg na dobę.

Portal  www.e-więzi.pl oferuje usługę www.obiadyabonamentowe.pl, gdzie w łatwy i szybki sposób zamówisz pyszne obiady. Wystarczy wybrać jeden z przygotowanych dla Ciebie abonamentów i cieszyć się najwyższej jakości daniami obiadowymi dostarczanymi codziennie do Twojego domu. Charakterystyką usługi www.obiadyabonamentowe.pl, są domowe dania przygotowywane codziennie ze świeżych artykułów spożywczych. Dbamy o to aby nie zabrakło w nich odżywczych warzyw.