Suplementy

Jak dbać o nasze stawy

Nasze ciało składa się z układu kostnego, który jest tworzony przez ok. 206 kości, połączonych ze sobą różnymi typami stawów.
Dzięki idealnie gładkiej chrząstce, którą pokryte są zakończenia kości, mogą się one poruszać względem siebie z minimalnym tarciem. Niestety z wiekiem ścieranie się chrząstki jest coraz większe, co zaczyna prowadzić do bólów w stawach. Ten proces może przyspieszyć niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, otyłość czy predyspozycje genetyczne. W konsekwencji może to prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest coraz częstszym problemem nawet wśród młodych ludzi.

Jak dbać o swoje stawy?

Niestety coraz silniejszy ból w stawach i ograniczenie jego ruchomości sprawia, że organizm słabnie, zaczynamy tracić sprawność fizyczną, a z czasem możemy nawet utracić możliwość poruszania się.

Jak temu zapobiec?

• Utrzymywać prawidłową masę ciała – otyłość sprawia, że nasze kości i stawy są przeciążone, a co za tym idzie, szybciej się zużywają.
• Być aktywnym fizycznie – codzienne rozgrzewanie mięśni oraz ich wzmacnianie obszarów wokół kości pomoże wydłużyć ich czas pracy.
• Stosować zbilansowaną dietę – prawidłowe odżywianie pomaga dostarczyć organizmowi zestaw składników niezbędnych do należytego działania układu kostnego. Zaleca się jedzenie produktów bogatych w kolagen, wapń, witaminę D3 oraz K2.
• Uzupełniać niedobory za pomocą odpowiednich suplementów – witamina D3 jest niezbędnym składnikiem budującym kości oraz zwiększa wchłanianie wapnia przez organizm. Niezbędny jest również kolagen, którego z wiekiem jest coraz mniej, a który intensywnie regeneruje stawy.

Zdrowie Twojego seniora jest dla nas najważniejsze, dlatego już dziś sprawdź ofertę naszego sklepu suplement.co, w którym znajdziesz szeroki wybór suplementów wspomagających pracę stawów i kości.