Suplementy

Prostata - nie taka wstydliwa!

Problemy z prostatą to delikatny temat, który najczęściej zaczyna dosięgać mężczyzn w piątej dekadzie ich życia.

Pierwszy ich objaw to wzmożona częstotliwość oddawania moczu w ciągu nocy (co najmniej 2-3 razy). Chorobą, która najczęściej dotyka seniorów, okazuje się BPH (łagodny przerost prostaty), czasami jednak może być to nawet rozwijający się nowotwór.

Jakie są najczęstsze objawy problemów z prostatą?

  • Wysoka częstotliwość oddawania moczu oraz wydłużenie jego czasu.
  • Niekontrolowane wycieki z cewki moczowej.
  • Ciągłe uczucie parcia na pęcherz.
  • Ból podczas oddawania moczu.

Choć na schorzenia urologiczne związane z prostatą są narażeni przede wszystkim seniorzy, to warto wprowadzić profilaktykę już w okresie młodości.

Co robić?

Przede wszystkim ważne są regularne badania. Kłopoty z prostatą są nadal traktowane, jako temat wstydliwy i delikatny. Mężczyźni obawiają się, że wraz z chorobą utracą również sprawność seksualną. Warto pamiętać, że profilaktyka połączona z kontrolami lekarskimi może sprawić, że problem stanie się nieodczuwalny, a nawet nie pojawi się wcale. Systematyczne wizyty u urologa mogą zapewnić sprawność przez długie lata.

Dieta to podstawa. Większość naukowców potwierdza, że spożywanie warzyw i owoców pięć razy dziennie obniża ryzyko raka prostaty nawet o 24% w stosunku do mężczyzn, którzy spożywają je do dwóch razy dziennie. Warto zatem na stałe wdrożyć do swojego menu sałatki i surówki.

Nie zapomnij o witaminach! Bez witamin i minerałów nasze ciała nie są w stanie poprawnie funkcjonować. Warto zainwestować w dobre suplementy i naturalne rozwiązania. Rośliną, która w ostatnich latach podbija męskie serca, jest Palma sabałowa. Jej fenomenalne właściwości lecznicze odkryli przed wiekami rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Łagodzi ona wszelkie schorzenia związane z układem moczowym, poprawia płodność i wzmacnia organizm. Idealnym rozwiązaniem są suplementy zawierające skoncentrowane mieszanki ziół w odpowiednich proporcjach. Jednym z najlepszych suplementów na rynku jest preparat ProstalVit zwierający czysty i naturalny skład bez sztucznych substancji wypełniających i GMO.

Jeśli chciałbyś zadbać o swoje zdrowie, zajrzyj do sklepu Suplement.co. Znajdziesz tam wiele naturalnych suplementów wspierających walkę ze schorzeniami prostaty, które zapewnią Ci siłę i witalność przez długie lata.