Kwiaty

Negatywne znaczenie kolorów kwiatów

Życie to wieczny balans. Miłość, radość i szczęście, ale także smutek, zazdrość i łzy.
Kwiaty i kolory potrafią przekazać wszystkie te uczucia. Choć w większości kojarzą nam się z tymi pozytywnymi to mogą symbolizować również te negatywne.

Żółty
Pycha, zazdrość i niewdzięczność. A jakby tego było za mało - miłość bez wzajemności i stracone możliwości. Podarowując komuś słonecznik bądź żonkil, trzeba uważać, by kogoś nie urazić.

Róż
Choć zazwyczaj różowe kwiaty kojarzą się z romantyzmem, podziwem i wdzięcznością, to można dzięki nim także zamknąć konkretny rozdział w swoim życiu. Różowy cyklamen to symbol ostatecznego rozstania z drugą osobą. To dobry prezent, by rzec „żegnaj”.

Fiolet
Choć dziś zaczyna nabierać bardziej pozytywnego znaczenia, to kwiaty w tym kolorze przez lata symbolizowały smutek, żałobę i rozstanie. Irys to znak zapomnienia, fiołki informują o żalu i smutku. Gdy ktoś obdarowuje nas lawendą to znak, że nam nie ufa.

Czerń
Czarne róże, tulipany, ale także kwiaty, które kolorystycznie przechodzą w czerń to pożegnanie na zawsze - bez możliwości powrotu. Obdarowując kogoś w ten sposób dajesz znać, że nie ma już dla tej osoby miejsca w Twoim życiu.
Warto pamiętać, że również poszczególne gatunki kwiatów mogą przekazywać negatywne uczucia. Margaretki mówią o krzywdzie i cierpieniu, chryzantemy to kwiaty żałobne, a cyklameny symbolizują rozstanie.

Jeśli chcemy, by nasze intencje były jasne, warto dodać do bukietu krótką adnotację, która zawsze będzie kulturalnym i eleganckim dodatkiem.