Kwiaty

Pozytywne znaczenie kolorów kwiatów

Świat się zmienia, jednak nawet dziś, ciężko wyobrazić sobie elegancki prezent bez kompozycji kwiatowej.
Bukiety, bukieciki, czy nawet pojedyncze rośliny są w stanie wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Nie każdy jest świadom, że swoimi uczuciami może się podzielić nie tylko poprzez konkretny gatunek kwiatka, ale także jego kolor. Symbolika kolorów od wieków funkcjonuje jako uniwersalny język świata. Jak więc przekazać swoje uczucia drugiej osobie poprzez wybór konkretnego koloru darowanej rośliny?

Czerwień
Miłość, pasja, namiętność, ale także odwaga i życie. W końcu wyznanie swoich uczuć drugiej osobie wymaga nie lada odwagi. Podaruj ukochanej różę lub tulipan w tym kolorze, a słowa pozostaną tylko dodatkiem.

Biel
Kolor aniołów. Niewinność, wierność i cnota. Białe kwiaty są uniwersalne i kojarzą się przede wszystkim z tematyką oficjalnych uroczystości (śluby, komunie). Biała lilia świadczy o dobrych intencjach, kalia oznacza podziw. Wręczając kobiecie pęczek konwalii, skomplementujesz jej delikatność i kobiecość.

Granat
Kolor nietypowy, ale warty uwagi. Silna kobieta doceni niezapominajki lub chabry, wiedząc, że posiada z obdarowującym szczególną więź i jest darzona szacunkiem.

Róż
Podziwiasz kogoś? Chcesz okazać tej osobie wdzięczność? Kwiat wiśni, różowa gerbera to najlepszy wybór, by to wyrazić. Chcesz nieśmiało wyznać afekt? Różowa róża wypowie za Ciebie zdanie „Czy Ty również mnie kochasz?”.

Herbaciany
Dla każdego, kto lubi się wyróżniać. Ten nietypowy kolor to symbol wrodzonego optymizmu, radości z życia, ale także zakomunikowania „Czy to czas na kolejny krok w naszej relacji”.
Pozytywnymi uczuciami trzeba się dzielić, dzięki nim budujemy ze sobą nierozerwalne więzi. Odpowiednio dobrany bukiet umili dzień i wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby.