Kwiaty

Jak fotografować kwiaty?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią świat w końcu budzi się do życia. W naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej zieleni i żywych kolorów. Miłośnicy wiosny czekają na pierwsze promienie słońca i pierwsze pąki kwiatów otwierające się na nowo. Natura pokazuje nam, jaka potrafi być piękna, wyzwalając w nas chęć jej uwiecznienia.

Jak to zrobić?

Dobrym wyborem będzie fotografia. Bez względu na to, czy tworzenie zdjęć nie jest Ci obce, czy dopiero rozpoczniesz swoją przygodę z aparatem, flora jest idealnym obiektem do praktyki. W szczególności kwiaty, które zachwycają mnogością kolorów i kształtów. Jak więc fotografować je, by utrwalić ich głębokie piękno?

Oto kilka wartościowych wskazówek

1. Zwróć uwagę na światło.

Pełne, gorące słońce wcale nie musi być najlepszym wyborem. Pochmurne niebo, lekka poranna mgła potrafi świetnie zmiękczyć promienie słoneczne, co pozwoli wydobyć faktyczną głębię koloru. Najlepsze efekty uzyskasz wczesnym rankiem bądź gdy słońce powoli chyli się ku zachodowi.

2. Wiatr nie jest Twoim przyjacielem.

Fotografowanie ruchomych obiektów to trudna sztuka wymagająca dużych umiejętności. Wiatr potrafi również skutecznie zniekształcić kształt fotografowanej rośliny. Wybieraj dni bezwietrzne bądź osłoń obiekt, nad którym pracujesz.

3. A może zbliżenie?

Nie musisz ująć w obiektywie całej rośliny. Może warto skupić się na samym płatku? Ukazać piękno pręcików? Jest wiele możliwości. Pamiętajmy o doborze odpowiedniego obiektywu lub soczewkach powiększających. Specjalistyczne sklepy pomogą dobrać najlepszy sprzęt.

4. Zadbaj o tło.

Fotografujesz bukiety ślubne? Zadbaj o to, by tło pasowało do kolorów, a przede wszystkim było uporządkowane. Bałagan potrafi zepsuć nawet najlepsze ujęcie.

5. Nie zapomnij o ostrości!

Rozmazane zdjęcia to błąd. Pamiętaj o płytkiej głębi ostrości i o tym, żeby przynajmniej część fotografowanego kwiatka pozostała ostra.

6. Próbuj i baw się dobrze

Fotografia to sztuka, która wymaga praktyki i ciągłej zmiany punktu widzenia. Baw się swoimi ujęciami, a z czasem Twoje zdjęcia będą coraz lepsze.

A może chcesz podarować ukochanej babci bukiet kwiatów, a potem uwiecznić go na fotografiach? Już niedługo przedstawimy Ci sklep Kwiaty.co. Z jego pomocą dostarczymy kwiaty, czekoladki i oryginalny bilecik wprost do rąk Twojego seniora!